جلسه 17 شورا

بنام خدا

جلسه هفدهم شورای منتخب پروژه سرو با حضور آقای دکتر نظرپور دبیر محترم ستاد رفاهی وزارت علوم در تاریخ چهارشنبه 12/3/89 از ساعت 8 الی 11 صبح در محل ستاد رفاهی تشکیل و موارد زیر مورد بحث و بررسی قرار گرفت:

1-      مقرر شد انتخابات هیئت مدیره قانونی تمامی بلوکها برای پیگیری امور بهره برداری مجتمع براساس قانون تملک آپارتمانها در روز چهارشنبه 9 تیرماه 1389 در لابی مجتمع مسکونی سرو (محل پروژه) به شرح زیر برگزار گردد:

بلوک

A

B

C

D

ساعت

9 الی 10:30

11 الی 12:30

15:30 الی 17

17:30 الی 19

دعوتنامه شرکت در انتخابات از سوی ستاد رفاهی برای کلیه اعضا ارسال خواهد شد. کلیه داوطلبین برای 7 عضو اصلی یا 2 عضو علی البدل و 2 بازرس می توانند درخواست خود را به ستاد رفاهی ارائه دهند. هیئت مدیره بلوکها پس از استقرار، هیئت مدیره کل مجتمع را انتخاب خواهند نمود و کلیه امور مربوط به بهره برداری از مجتمع از طریق هیئت مدیره قانونی انجام خواهد شد. ضمنا شورای منتخب نیز کلیه امور مربوط به اتمام مراحل ساخت و ساز مجتمع را تا اتمام نهایی پیگیری خواهد نمود.

 

2-      گزارش آقای صفوی زاده در خصوص پیگیری وضعیت واحدهای تجاری ارائه شد. در حال حاضر 1200 مترمربع فضای تجاری پیش بینی و تا مرحله سفت کاری آماده سازی شده که 300 مترمربع نیز به آن افزوده شده است. بر طبق این گزارش، طی درخواست ستاد رفاهی برای اخذ مجوز تجاری، آقای دکتر قالیباف دستور مساعدت داده ولی شهردار منطقه 2 به این دلیل که مجوز اولیه مسکونی است با آن موافقت نکرده است. مقرر شد نامه مجددی شامل کلیه اطلاعات و نقشه های واحدهای تجاری تهیه و از طریق شهردار تهران مجددا موضوع پیگیری شود.

 

3-      گزارش وضعیت فعلی پروژه توسط دبیر محترم ستاد به شرح زیر ارائه شد:

-         تاکنون مبلغ چندصد میلیون تومان به صورت قرض تهیه و در اختیار پیمانکاران قرار گرفته است تا فعالیتهای پروژه ازجمله رفع نقص واحدها مجددا شروع شود. در حال حاضر پیمانکار پس از وقفه چند ماهه، در حد 30% فعال شده است.

-     رفع نقص واحدهای  A, B, C در هفته گذشته شروع شده و بلوک D نیز از هفته آینده شروع می شود. (اولویت رفع نقص با واحدهایی است که تقاضای اسکان سریع دارند.)

-         گاز مجتمع هفته گذشته وصل شد.

-         آب وصل است.

-         برق احتیاج به تغییر محل پست در داخل مجتمع دارد که تا هفته آینده وصل می شود.

-         فاضلاب 3 بلوک وصل است و بلوک  D نیز احتیاج به یک منهول دارد.

-         احداث رمپ ورودی پارکینگها زمانبر است و فعلا قرار شده یک پارکینگ برای کلیه ساکنین اولیه بطور موقت اختصاص یابد.

-         تاکنون حداقل 50 عضو برای اسکان در اولین زمان ممکن درخواست داده اند.

-         عوامل مهندس مشاور دوباره فعال شده اند و مقرر شده تمام فعالیتها و صورت وضعیتهای پیمانکار پس از تصویب مشاور پرداخت شود و کلیه مغایرتهای مالی قبلی نیز حل و فصل شود.

-         برنامه ریزی برای حسابرسی پروژه از روز اول توسط یک شرکت حسابرسی خبره در حال انجام است.

-         پیگیری لازم برای دریافت کنتورهای برق هر واحد از شرکت برق درحال انجام است و برای مرحله اول اسکان در صورت آماده نشدن کنتورها، از برق اصلی مجتمع برای واحدها استفاده خواهد شد.

-         ستاد رفاهی مصمم است از آخر خرداد برنامه اسکان اعضا را شروع نماید.

 

4-      در رابطه با پیشنهاد قبلی شورا برای تهیه و فروش اوراق قرضه جهت تهیه منابع مالی برای اتمام کار پروژه، مشاور حقوقی ستاد اعلام کردند که بدلیل مغایرت با قوانین کشوری این کار از سوی ستاد امکان پذیر نیست. از آنجا که گزینه اخذ وام بانکی جدید از سوی دبیر ستاد منتفی اعلام شده بود و دبیر محترم ستاد در حال حاضر اعلام کردند نیاز مالی پروژه 4 میلیارد تومان (10% -/+ ) است، لذا برای اتمام مراحل ساخت، مقرر شد موارد زیر انجام شود:

الف) دبیر محترم ستاد تا هفته آینده بطور رسمی اعلام کنند که نیاز مالی قطعی پروژه چقدر است تا برنامه ریزی نهایی بر آن مبنا انجام شود.

ب) 13 واحد باقیمانده با قیمت پایه هر مترمربع 2/2 میلیون تومان (به اضافه ضریب طبقات) از سوی ستاد رفاهی به فروش برسد. دبیر محترم ستاد رفاهی برای مذاکره مالی، اختیار لازم برای انتخاب بهترین خریدار و بهترین قیمت پیشنهادی را دارا می باشند. مقرر شد ستاد حداقل 2 میلیارد تومان از نیاز مالی پروژه را از این طریق در اولین فرصت ممکن تامین نماید. در این رابطه از کلیه اعضا درخواست می شود خریداران احتمالی را شناسایی و برای مراجعه به دبیر محترم ستاد تشویق نمایند.

ج) برای تهیه 2 میلیارد تومان باقیمانده مقرر شد کلیه اعضا متناسب با متراژ واحد خود مشارکت نمایند. بدیهی است پس از فروش تمامی واحدهای باقیمانده و حل مسئله واحدهای تجاری، هیئت مدیره مجتمع نسبت به تسویه حساب نهایی اعضا اقدام خواهد نمود. برنامه مشارکت مالی از سوی اعضا به شرح زیر است:

- قسط اول:  2 میلیون تومان تا 5 تیرماه 1389

- قسط دوم:  2 میلیون تومان تا 5 مهرماه 1389

- قسط سوم:  مابقی مبلغ تا 5 آذر ماه 1389 و پس از تعیین قطعی متراژ واحدهای تحویل شده از سوی ستاد

تبصره 1: از اندک اعضای محترمی که تاکنون بخشهایی از بدهی قبلی خود را پرداخت نکرده اند (که جمع آنها حدود 370 میلیون تومان است) درخواست می شود حداکثر تا زمان پرداخت قسط اول (5 تیرماه 1389) دین خود را به پروژه و دیگر اعضا ادا نمایند.

تبصره 2: کلیه افرادی که زودتر از تاریخهای اعلام شده هر مبلغ که می توانند پرداخت نمایند مشمول 2% تشویق خوش حسابی شده و تاخیر در پرداختها نیز طبق قرارداد، مشمول 2% جریمه خواهد شد.

تذکر مهم: با توجه به راه اندازی مجدد پروژه برای اتمام آن تا آخر سال 1389 حداقل ماهی 300 میلیون تومان نقدینگی نیاز است و این مهم با همت اعضای محترم برای پرداخت مبالغ لازم در اولین زمان ممکن، امکان پذیر می گردد.

 

5- برای مشخص شدن نحوه تقسیط وام بانک ملت و دریافت دفترچه قسط مقرر شد هیئتی شامل آقای دکتر فانی از سوی شورا و آقای جعفری مشاور محترم حقوقی ستاد به بانک ملت مراجعه و مذاکرات لازم را انجام دهند

/ 1 نظر / 9 بازدید
اکرم قدیمی

با سلام و ضمن خسته نباشید ممکن مبنای دو میلیون تومان را بفرمایید شما با قشری سروکار دارید که اکثر آنها برای تهیه این مبلغ در این مدت مشکل دارند. همچنین این پول بر چه مبنای به افراد بازمیگردد و آیا آن شورای محترم ضمانت اجرایی برای بازگشت این مبالغ دارد؟ ضمنا اعضای برای پرداخت این مبالغ نیاز به اعتمادسازی دارند.