نامه به دکتر طالبیان

بسمه تعالی

 

جناب آقای دکتر طالبیان

معاونت محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

 

باسلام و احترام

پیرو جلسه مورخ 31/1/1388 در دفتر جنابعالی در خصوص وضعیت پروژه مسکونی اعضای هیئت علمی سرو موارد زیر را به استحضار می رساند:

1- در ابتدا از کلیه دست اندرکارانی که با تلاش و پیگیریهای خود وضعیت پروژه را در شرایط و تنگناهای موجود کشور به سطح فعلی رسانده اند تشکر و قدردانی کرده و توفیق آنان را از خداوند متعال خواستاریم. در هر صورت به عنوان ذینفعان مستقیم پروژه خواستار توجه به نکات دلسوزانه زیر که می تواند باعث سرعت بیشتر کار و کاهش مشکلات احتمالی بین ستاد رفاهی و اعضای پروژه گردد می باشیم.

2- لازم است مسئولین محترم ستاد رفاهی خود را بعنوان وکیل اعضای پروژه در نظر گرفته که باید ضمن احترام به خواسته های اعضا، از منافع آنان در مقابل کلیه مشاورین و پیمانکاران و دیگر ارگانهای مرتبط دفاع نمایند. در این رابطه شورای منتخب می تواند مانند پلی بین ستاد و اعضا عمل نموده و در صورت دریافت اطلاعات لازم از سوی ستاد، مشورتها و همیاری های مورد نیاز را به نمایندگی از سوی اعضا، به ستاد ارائه دهد.  

3- با توجه به شروع پروژه از سال 1382 و قول اولیه مسئولین ستاد رفاهی وزارت علوم (مندرج در متن قرارداد) برای اتمام آن تا پایان سال 1385، متاسفانه اجرای پروژه تا به امروز طول کشیده و زمان تکمیل نهایی آن مشخص نیست و هیچگونه متمم قراردادی نیز با اعضا منعقد نشده است.

3- از آنجایی که افراد ذینفع پروژه، همه اقساط اعلام شده از طرف ستاد رفاهی و همچنین افزایش قیمت حدود 50 درصدی اعلام شده از سوی ستاد را جمعا طی سه نوبت پرداخت نموده و ستاد نیز وام بانکی به مبلغ 90 میلیارد ریال را از بانک ملت دریافت کرده و نقدینگی مورد نیاز تکمیل شده است، لذا توجیهی برای تاخیر بیش از حد در تحویل واحدها وجود ندارد و انتظار می رود با تمام نیرو و سرعت حداقل در دو شیفت کاری بقیه امور باقیمانده به انجام برسد.

5- با توجه به مستاجر بودن تعداد زیادی از مالکین واحدهای پروژه سرو، ضرورت دارد در یک برنامه زمانی مشخص و قابل اعتماد، زمان واگذاری واحدها در طول تابستان 88 مشخص شود تا امکان برنامه ریزی مناسب برای افراد به منظور جابجایی فراهم گردد.

6- گزارشی از اقدامات و پیگیریهای انجام شده به منظور اخذ مجوز برای احداث واحدهای تجاری از طرف ستاد رفاهی به شورای منتخب ارائه گردد، تا در صورت عدم موفقیت ستاد رفاهی، شورای منتخب با استفاده از کانالهای ارتباطی خود رایزنی های لازمه را انجام دهد.

7- قبل از تحویل واحدها، مکانیزم مشخص نمودن متراژ انباری و محل پارکینگ هر واحد و نحوه تقسیط و بازپرداخت وام بانکی مشخص شود تا از طولانی شدن زمان تحویل بدلیل بروز مشکلات احتمالی در این زمینه جلوگیری شود.

8- از آنجا که تحویل موقت واحدها بدون وصل کردن و تست انشعابات آب، فاضلاب، گاز و برق، پست برق و آسانسورها امکان پذیر نیست خواهشمند است زمان انجام این موارد توسط دبیر محترم ستاد رفاهی مشخص گردد.

9- گزارشی از وضعیت واحدهای باقیمانده (واگذار نشده) ارائه شود.

10- متمم قرارداد با توجه به مبالغ پرداختی جدید توسط اعضا تهیه و به امضای طرفین برسد.

11- با توجه به اینکه شورای منتخب می تواند کانال ارتباطی بسیار خوبی بین ستاد و اعضا باشد تقاضامند است اتاقی در محل سایت در اختیار شورا قرار گیرد تا زمینه ارتباطی مناسبی با اعضا فراهم شده و از مراجعه اعضا به مسئولین ستاد کاسته شده و آنها بتوانند هر چه سریعتر پروژه را به اتمام برسانند.

12- خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید تا هرگونه تغییرات احتمالی مدیران خدای ناکرده باعث وقفه در عملیات اجرایی و ضرر به اعضا نگردد.

13- خواهشمند است مقرر فرمایید مسئولین محترم ستاد گزارشی دقیق از وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه به تفکیک هر بلوک و کارهای باقیمانده به همراه برنامه زمانبندی برای اتمام کار و گزارش ریالی پروژه به جنابعالی و شورای منتخب ارائه نمایند و از این به بعد نیز مسئولین محترم ستاد گزارش مستند پیشرفت کار خود را بطور ماهانه به شورای منتخب ارائه کنند. لذا تقاضامند است پیرو جلسه گذشته در 31/1/88، دستور فرمایید جلسه بعدی با حضور دبیر محترم ستاد رفاهی در محل سایت تشکیل شود.

 

با تشکر

شورای منتخب اعضای پرو‍ژه سرو

/ 2 نظر / 9 بازدید
محمد شریف خانی

سلام دعوت از ایشان برای بازدید وضعیت فعلی پروژه به همراه کمیته منتخب و آقای جان آقایی ذکر نشده است. با تشکر شریف خانی

محمد

تصویر از بالای مجتمع http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=35.787N,+51.3762E&sll=36.391803,59.307997&sspn=0.008429,0.018046&ie=UTF8&ll=35.780339,51.35448&spn=0.002124,0.004511&t=h&z=18