گزارش بازدید از سایت

با موافقت دبیر محترم ستاد رفاهی برنامه بازدید از سایت در روز چهارشنبه 11 دیماه از ساعت 30/8 الی 30/10 برگزار گردید. در این بازدید آقایان دکتر صفوی زاده، دکتر حسینی، دکتر تابش و آقای عیوضی از شورای منتخب و آقایان مهندس جان آقایی ومهندس خانعلی زاده بهمراه پیمانکار و ناظر پروژه از طرف ستاد رفاهی حضور داشتند. در این مدت بلوکهای B وC وD مورد بازدید قرار گرفت.مشاهدات و اطلاعات و مذاکرات انجام شده به شرح زیر است:

 

بلوک C:

- سنگ کاری داخل تمام شده است.

- کمی از گچ کاری باقی مانده است.

-  80% فضای سرویسها و 40% کاشی کاریها باقی مانده است.

- با توجه به یخ زدگی لوله ها در سال گذشته، رفع عیب و باز کردن کف شورها در دست انجام است.

- کار برق کشی انجام شده است.

- راهروها سفید نشده و سنگ کف آنها در برخی طبقات باقی مانده است.

- شومینه ها در حال کار است.

 

تاسیسات:

- موتورخانه و تاسیسات مربوط به سه بلوک A و B وC بازدید شد که بنا بر قول مهندس تاسیسات 80% کار آن تمام است و 20% بقیه نیز در حال نصب است و قرار است عایق کاری در همه قسمتهای آن انجام شود.

- تست موتورخانه برای زمان گرما و در تابستان انجام می شود.

- موتورخانه A و B وC در زیر بلوک B و موتورخانه D در زیر خودش قرار دارد.

- انشعابات آب و برق و گاز خریداری شده است.

- تاسیسات از شرکت EBARA تهیه شده است.

-برای فلاش تانکها، آتش نشانی و فضای سبز ازآب خام و برای مصارف بهداشتی از انشعاب 1 اینچ که آب را از طریق بوستر پمپهای دور متغیر به طبقات می رساند استفاده می شود. دو منبع 150 مترمکعبی برای 3 بلوک A و B وC و یک منبع 60 مترمکعبی برای بلوک D در حال ساخت بود که عملیات آرماتوربندی در حال انجام بود.

- برای فاضلاب نیز از دو سپتیک تانک استفاده می شود که عملیات آرماتوربندی در حال انجام بود و براحتی قابلیت وصل به شبکه فاضلاب در زمان لازم را دارد.

- کلا 14 آسانسور در همه بلوکها وجود دارد که از شرکت تیسن کره خریداری شده و 7 عدد آن به کارگاه وارد شده و گفته شد که بقیه نیز به گمرک رسیده است. عملیات اجرایی آهن کشی محل آسانسورها نیز انجام شده است. ورودی آسانسورها از 80 به 100 سانتیمتر تغییر یافته است.

- شیشه های پنجره ها بصورت دوجداره است که اکثرا نصب شده و مقداری از بلوک C باقی مانده است. با توجه به اینکه در شیشه های دو جداره برای ایزوله کردن صدا و حرارت باید گاز مخصوصی تزریق شده باشد گفته شد که شیشه های بلوک C بصورت یکپارچه با فریم از کارخانه آمده است ولی در بقیه بلوکها، اول فریم و بعد شیشه نصب شده و در محل گاز تزریق شده است.

- بجز بلوک C در بقیه بلوکها دیوارها روغن خورده و قرار است رنگ داخلی از نوع استخوانی روشن باشد.

 

بلوک B :

- اغلب کارهای داخلی تمام شده و در حال نصب کاسه دستشوییها بودند.

- کاسه توالتهای ایرانی نصب شده و فرنگیها و شیرآلات نصب نشده است.

- درب چوبی واحدها و کمدها بجز در بلوک C در حال نصب بود.

- هر بلوک یک لابی و یک سالن اجتماعات دارد.

- قسمتهای تجاری در همکف بلوکهای B وD پیش بینی  شده و مستقیما از خیابان قابل دسترسی است و با فضای لابی و عبور ساکنین متفاوت است.

- زیرزمین بلوکهای A و D 3 طبقه و A وC 2 طبقه است که به پارکینگ و انباری اختصاص دارد.

- پارکینگهای بلوک C بدلیل کمبود فضا در یک فضای 3 طبقه بین  B وC ادامه یافته است. دو منبع آب و سپتیک تانکها هم در جنوب این پارکینگ الحاقی قرار دارد.

- انباریها بین 5 تا 12 متر مربع است که گفته شد برای انباریهایی که از متوسط مساحت بیشتر است پول اضافی گرفته خواهد شد.

- کف انباریها در حال موزاییک شدن و دیوار آنها در حال گچ کاری بود و درب آهنی نیز برای نصب تهیه شده بود.

- یک سالن ورزشی در زیر بلوک B در نظر گرفته شده که بعد از آن استخر بین دو بلوک A و Bقرار دارد. اتمام این قسمت در اولویت آخر قرار دارد.

- در بلوک D سنگ کف سه قسمت باقیمانده است. درها و پنجره ها کارگذاری شده و در آستانه رنگ زدن دیوارها است.

در این بلوک محل تقاطع دیوارها بصورت منحنی کار شده است ولی در سه بلوک دیگر بصورت عادی (خط) است.  از مسئولین ستاد درخواست شد جهت عدم قلوه کن شدن دیوارها بدلیل برخورد اشیاء اینکار در بلوکهای دیگر نیز انجام شود که مسئولین ستاد به بهانه طولانی شدن کار از قبول آن سرباززدند.

 

گزارش جلسه مشترک

پس از بازدید جلسه ای بین حاضرین تشکیل و موارد زیر مطرح شد:

-         قسط سوم وام بانکی به مبلغ 30 میلیارد ریال گرفته شده است.

-         نامه شهردار تهران در مورد مجوز واحدهای تجاری به شهرداری منطقه رسیده و شهرداری برای آغاز مذاکره در این مورد درخواست واریز وجه نموده است.

-         مطرح شد که مخارجی که برای کسب مجوز واحدهای تجاری انجام می شود باید به گونه ای باشد که این مجوز به سود پروژه باشد.

-         هنوز 12-13 واحد خالی وجود دارد (رقم فیکسی ارائه نشد) که از طریق آگهی به دانشگاهها به قیمت متری 5/3 میلیون تومان مشتری نداشته و ستاد نمی خواهد آنها را با قیمت کمتری واگذار کند.

-         در مورد رنگ نمای ساختمان که برخلاف قرارداد (که در آن سیمان سفید و پودر سنگ ذکر شده است) و بدون نظرخواهی از اعضا بصورت رنگ آمیزی نامتقارن کار شده است نظر مخالف برخی از اعضا به اطلاع مسئولین ستاد رسید ولی آنها این امر را سلیقه ای دانسته و سلیقه اعمال شده را بهترین تصمیم می دانستند.

-         در مورد استخر اعلام شد که عمق قسمت عمیق 8/3 متر است که نظر شورا مبنی بر لزوم کاهش آن به 4/2 متر برای مصرف آب و کلر کمتر در زمان بهره برداری و لزوم تجدید نظر در طرح فعلی به آگاهی مسولان ستاد رسید که آنها اعلام کردند با مشاورشان مشورت می کنند.

-         دبیر ستاد اعلام کرد که پیش بینی می شود در صورت عدم وقوع حوادث پیش بینی نشده تمامی کارهای داخلی واحدها تا پایان سال 87 تمام شود و انشاءاله بعد از عید اعضا بتوانند برای نصب کابینتها و پرده ها و مشخص کردن معایب واحدها به واحد خود دسترسی داشته باشند.

-         محوطه سازی بعد از عید انجام می شود.

-         در صورت عدم وقوع موارد پیش بینی نشده امید است در تابستان واحدها به اعضا واگذار شود. البته این به معنی تمام شدن 100% کار نیست و برخی موارد مثل محوطه و بخش ورزشی ممکن است ادامه داشته باشد.

-    &nb

/ 0 نظر / 7 بازدید